ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. ŚWIĘTEJ JADWIGI KRÓLOWEJ W ŻEGOCINIE - AKTUALNOŚCI

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ
15.VI.2007

 Pożegnanie absolwentów ZSZ. Pożegnanie absolwentów ZSZ.

Absolwentów pożegnał najpierw pan Wojciech Wrona, a po nim Marek Kaszuba.

  15 czerwca 2007 roku w szkolnej auli miała miejsce uroczystość pożegnania 33 tegorocznych absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej. Jest to 22 uczniów klasy III, którzy kształcili się w zawodach trzyletnich i 11 uczniów klasy drugiej, uczących się w zawodach o 2 -letnim okresie nauki.
    Zwracając się do absolwentów dyrektorka szkoły Pani Danuta Pączek wypowiedziała następujące słowa:
   "
Mapa to obraz świata, może być także obrazem życia. Są na niej kierunki, drogi, rzeki, miejscowości, państwa, regiony. Taki fragment mapy Waszego życia już, Drodzy Absolwenci, znacie. Na mapie są miejscowości: Rajbrot, Nowy Wiśnicz, Rozdziele, Łąkta Górna, Bytomsko, Żegocina, Kamionna, Zbydniów, które dobrze znacie, bo tam zaczęło się Wasze życie, tam są rodziny, tam były zazwyczaj szkoły podstawowe, czy gimnazja. Przed dwoma lub trzema laty obraliście kierunek na Żegocinę. Kształcąc się w tutejszej szkole i w zakładach pracy, zdobyliście zawody. Kończy szkołę: 10 piekarzy, 7 stolarzy, 3 blacharzy pojazdów samochodowych, 1 murarz, 1 elektromechanik pojazdów samochodowych, 4 sprzedawców, 7 kucharzy małej gastronomii.
    Jan Paweł II mówił w Łowiczu: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali..." Świadectwa świadczą o Waszym wysiłku. Oceny są różne, najwyższe z zajęć praktycznych. Myślę, że mogło być lepiej! Dbajcie o przyjaźnie szkolne. Kolega ze szkolnej ławy, to najbardziej sprawdzony człowiek.
     Przed Wami kolejne trasy na mapie. Zaprowadzą Was do innych ludzi, do innych miejscowości. Będą to na pewno zakłady pracy, gdzie będziecie pracować. Rzemieślnicy są bardzo poszukiwani na rynku pracy w Polsce i za granicą. Powinniście się uczyć dalej, bo trzeba mieć średnie wykształcenie. Jednak pogodzenie pracy zawodowej z nauką jest bardzo trudne. Zapraszam do naszego Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego.
     Z całego serca pragnę podziękować Panu Wojciechowi Wrona i Panu Markowi Kaszuba za pracę wychowawczą w Waszych klasach. Szczególnie dziękuję absolwentom klasy III za przekazanie daru na sztandar w kwocie 300 zł.
     Na nowa drogę życia życzę Wam, abyście stwarzali piękne mapy swojego życia. Niech zawsze będą na nich trasy wiodące ku dobru, prawdzie i pięknu. Niech nie będzie na nich takich dróg, które wiodłyby na manowce. Wszystkim życzę wszystkiego najlepszego.
    Swoich podopiecznych pożegnali także wychowawcy klas. Wręczyli uczniom świadectwa. Młodzież pożegnała swoich nauczycieli podziękowaniami i kwiatami. Nie obyło się bez łez wzruszenia i żalu za kończącym się kolejnym etapem życia.

Pożegnanie absolwentów ZSZ. Pożegnanie absolwentów ZSZ.

  

 wstecz